TurkishEnglishRussianArabicChinese (Simplified)Persian

HACI AKDEMİR

1970 yılında Adana Yüregir’de doğan Hacı Akdemir, İzmir Torbalı Lisesi’nden mezun oldu. ODTÜ İktisadi ve İdari Bölümler Fakültesi İşletme Bölümünü son dönem üniversite birincisi olarak bitirdi.

İş hayatına Moskova’da ENKA İnşaat Şirketi’nde Finans Müdür Yardımcısı olarak başlayan Akdemir, yine Moskova’da KONKUR İnşaat Şirketi’nde Mali ve İdari İşler Müdürü olarak çalıştı ve daha sonra ayrılarak Moskova’da turizm ,inşaat ,gıda ve danışmanlık sektörlerinde SADKO Şirketler Grubu’nu kurdu.

An itibariyle Rusya-Türkiye İş Konseyi Başkanı milyarder Rus Müslüman iş adamı Sayın Ahmet Palankoyev’e bağlı RUSİAD’ın yönetim kurulu başkanlığını yapmaktadır. RUSİAD’ın kuruluşunun ana amacı, Rusya ve Türkiye arasındaki ticaret hacmini arttırmaktır.      

Hacı AKDEMİR, yukardakilerin dışında, aşağıdaki görevlerini de sürdürmektedir;

İzmir Torbalı Gülistan Vakfı Başkan Yardımcılığı

Moskova Rusya-Türkiye Kültür Vakfı Kurucu Başkanı         

Halil-ül Rahman Vakfı Rusya Temsilcisi

Hacı Akdemir , İrina Botaleva ile 1997’de Moskova’da evlenmiştir. Çocuklarından ikisi İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi ve Boğaziçi Üniversitesi Turizm İşletmeciliği Bölümü’nde öğrenim görmektedir. 4 çocuk babasıdır. İleri seviyede İngilizce ve Rusça bilmektedir.